MARC JACOBS
JACQUEMUS
YEEZY
TORY BURCH
JORDAN
ACNE STUDIOS
TOTEME
THE ROW
NANUSHKA
BOYY
BY FAR
GANNI
MAISON MARGIELA
JIL SANDER
COACH
DR. MARTENS
ALEXANDER WANG
OFF-WHITE

NIKE AIR FORCE

Кросівки Nike Air Force 1

Nike Air Force 1 - найважливіші в історії кросівки, яким уже понад 35 років, а їхній дизайн не змінювався вже 30 з гаком років. Після появи 1982 року вони спровокували справжню технічну революцію у 80-х, культурну революцію в 90-х і породили поняття "ретро"-моделей. У 2000-х вони отримали всесвітнє визнання, опинившись в епіцентрі модних трендів. Після 2000 перевипусків, і будучи однією з найбільш продаваних моделей в історії, Nike Air Force 1, без сумніву, заслуговують на звання культових. Але що в них такого особливого?

Брюс Кілгор - дизайнер Nike Air Force 1

Щоб розібратися в цьому і гідно оцінити їхній вплив на світ кросівок, спершу слід згадати родоначальника сучасного спортивного взуття. І хоча слава, що витає навколо Тінкера Гетфілда і Серхіо Лосано, цілком заслужена, родовід спортивного взуття Nike починається з Брюса Кілгора, відповідального за Air Force, культові Nike Sock Racer і зганьблені (але не менш значущі) Air Jordan II.

Як і більшість дизайнерів кросівок Nike, Кілгор насамперед був промисловим дизайнером. Він займався дизайном кухонних приладів і автомобілів, встигнувши попрацювати над формами Pontiac Fiero і Chrysler K-Car. Пізніше за обідом у Pizza Hut він отримав запрошення до Blue Ribbon Sports, батьківської компанії Nike у 80-х роках. Навряд чи можна придумати більш захопливу історію для людини, яка створила найпопулярніші кросівки всіх часів.